Narcos dizi müziği

Narcos dizi müziği

Son yılların en başarılı yapımlarından biri olan Narcos dizisinde Pablo Escobar’ın hayatını, uyuşturucu trafiğini ve o dönemlerin Kolombiya’sını geniş bir çerçeveden izleyebilirsiniz. Dizinin Dünya’da çok tutulmasının dışında ayrıca Narcos dizi müziği de popüler olmuştur. Mobil cihazlarda, bazı cafe ve mekanlarda Narcos dizisinin müziklerini duymanız artık hiç te sürpriz değil. Netflix’in en başarılı yapımlarından biri olan Narcos’u izlemenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Narcos dizi konusu

Narcos, uluslararası bir uyuşturucu şebekesini çökertmeye çalışan narkotik şube ve olayların merkezinde yer alacak DEA ajanı Javier Pena’nın yaşayacağı maceraları konu alıyor. Dizinin başrolünde Javier Pena karakteri ile Pedro Pascal (Oberyn Martell) ve Pablo Escobar rolü ile Wagner Moura yer alıyor.

1989 yılında Forbes tarafından hazırlanan listede dünyanın en zengin yedinci kişisi olarak gösterilen, Medellin Uyuşturucu Karteli’nin Kolombiyalı ünlü baronu Pablo Escobar’ın gerçek hayat hikayesinden uyarlanan dizi, dünya çapına yayılmış bir uyuşturucu şebekesini engellemeye çalışan kolluk kuvvetlerini konu edinecek. Uyuşturucu İle Mücadele Dairesi’nde (DEA) çalışan Meksikalı bir ajan olan Javier Pena (Pedro Pascal) ünlü Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ı (Wagner Moura) yakalamak için Birleşik Devletler tarafından Kolombiya’ya yollanır ve olaylar başlar.

Narcos dizisi belgesel-dizi ayarında ve Dünya’nın her yerinden geniş izleyici kitlesine sahip bir dizidir. Pablo Escobar ve o dönemin en büyük suç kartellerinin hikayesini anlatsa da dizi aslında kötü karakterleri tarihsel olarak tanıtmaktadır. Fakat oyuncuların ustalıkları, hikayenin akıcı olması insanlarda ister istemez bir sempati oluşmasına neden oldu. Normalde dizideki karakterlerin çoğu terörist, katil, hırsız vb. kişilerden oluşuyor ve bu kişiler o dönemlerde binlerce insanın ölümünden sorumlu kişiler. Dizi olarak sunulunca ve iyi oyunculuk, müzikle buluşunca birden hepimiz kötü yanlarını göremez oluyoruz. Yapım olarak başarılı ve izlenilmesi gerekilen dizilerden birtanesi, ama gerçekleri unutmadan.

Narcos dizi müziği

Narcos – La Pelea Con el Diablo

Müziklist sitemizde yeni bir kategori açarak top müzik listeleri dışında popüler Türkçe ve yabancı dizilerin jenerik müziklerini de ekliyoruz. Dizi müzikleri kategorisi sayesinde sevdiğiniz dizilerin müziklerini kolayca bulabilir ve dinleyebilirsiniz.