Vatanım Sensin dizi müziği

Vatanım Sensin dizi müziği

Vatanım Sensin, Türk yapımı bir tarih-kurgu televizyon dizisi. Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemi anlatılmaktadır. Dizide İzmir’in İşgali yıllarında yaşanan olaylar işlenmektedir. Kanal D’nin başarılı yapımlarından Vatanım Sensin dizisinin tanıtımı, Vatanım Sensin dizi müziği ve diğer bilgileri bu sayfadan kolayca bulabilirsiniz.

Vatanım Sensin dizi konusu

Üç çocuğu ve kayınvalidesiyle birlikte zorlu bir hayat süren Azize, canından çok sevdiği kocasının yokluğuyla kavurulurken diğer yandan savaş yıllarının zorluklarıyla mücadele etmektedir. Yıldız güzeller güzeli gözü yükseklerde bir genç kız, Hilal ise memleket sevdalısı mücadeleci bir genç kızdır.
Ali Kemal se kardeşlerine göre çok farklı aşk acısıyla ve kendine dair öğrendiği önemli bilgiyle kuytu köşede yaşayan bir serseri mayın gibidir. Azize çocuklarının dertleriyle birer birer uğraşmaya çalışırken İzmir’in Yunanlar tarafından işgale uğrayacağını öğrenir.

Oysa ki bu işgal onlara yıllar önce kaybettikleri birini getirecektir. 1919 senesinin baharında Azize ve Cevdet hayatlarının önemli bir aşamasındadır. Zaferler, mağlubiyetler, ayrılıklar, kavuşmalar yaşayacaklar, umudun ve baharn ateşiyle yanacak, gerçek sevginin, gerçek vatanın, gerçek ihanetin ne olduğunu yaşayarak göreceklerdir. Cevdet ve Azize’nin hikayesi küllerinden doğan bir ülkenin kaderiyle aynı yazılır.

İzmir’in işgal edildiği Balkan Harbi döneminde kimin kimden yana olduğu ilk bakışta anlaşılamayan büyük bir savaşın içerisinde dağılan bir ailenin tekrar bir araya gelişini izleyeceğiz. Büyük bir savaşın gölgesinde tutkulu, inanılmaz büyülü bir aşkın hikayesi çarpıcı bir şekilde ekranlara gelecek.

Vatanım Sensin dizi müziği

Vatanım Sensin dizi oyuncuları

Saadet Işıl Aksoy (Lucy)
Okan Yalabık (Charles)
Fatih Artman (Yakup Yüzbaşı)
Serhat Tutumluer (Repulis Kosta)
Halit Ergenç (Cevdet)
Bergüzar Korel (Azize)
Onur Saylak (Tevfik Yüzbaşı)
Şebnem Hassanisoughi (Eftelya)
Miray Daner (Hilal)
Senan Kara (Veronika)
Baki Davrak (Vasili)
Celile Toyon (Hasibe)
Boran Kuzum (Leon)
Pınar Deniz (Yıldız)
Kubilay Aka (Ali Kemal)
Hakan Salınmış (Eşref)
Aslı Omağ (Marika)
Selma Ergeç (Halide Onbaşı)
Ege Tanman (Moris Lord)
Batuhan Dikkaya (Niko)
Özlem Ünaldı (Madam)
Ahmet Uğur Say (Lütfi)
Engin Yüksel (Nazım)
Tansu Taşanlar (Hasan)
Mert Denizmen (Yinon)
Yasemin Szawlowski (Eleni)
Ercan Yazgan (Hristo)
Emre Şen (Hacimihalis)

Müziklist sitemizde yeni bir kategori açarak top müzik listeleri dışında popüler Türkçe ve yabancı dizilerin jenerik müziklerini de ekliyoruz. Dizi müzikleri kategorisi sayesinde sevdiğiniz dizilerin müziklerini kolayca bulabilir ve dinleyebilirsiniz.