Vikings dizi müziği

Vikings dizi müziği

History kanalında yayınlanan bir İrlanda ve Kanada yapımı olan Vikings, ülkemizde ve Dünya’nın genelinde büyük bir hayran kitlesine sahiptir. Bu sayfamız üzerinden Vikings dizi tanıtımı, Vikings dizi müziği ve Vikings dizi oyuncularından karakter özelliklere kadar bir çok bilgiyi kolayca bulabilirsiniz.

Vikings dizi konusu

İrlanda’da çekilen Vikings, tanınmış İskandinav kahramanlarından ve Fransa ve İngiltere’nin azılı düşmanı olarak bilinen Viking Ragnar Lodbrok hakkındaki öykülerden esinlenilerek oluşturulmuştur. Vikings dizisi, efsanevi Viking kabile reisi Ragnar Lothbrok ve ekibinin yaşadıklarını anlatır.

Vikings, İskandinavyalı korsan ve barbar bir kavim olan Vikingler’in tarihini yarı kurgu/yarı gerçek tarihi olaylara dayandırarak anlatıyor. İngiltere ve Fransa’ya yaptığı başarılı seferlerle tanınan ve İskandinav tarihinde büyük bir yeri olan Ragnar Lodbrok‘un maceralarının ve büyük bir kahramana dönüşmesinin anlatıldığı dizimizde, aynı zamanda Ragnar’ın aile hayatını ve kardeşi ile olan ilişkisini de izleme şansı buluyoruz.

Dizide Ragnar’ın bu büyük unvanları kazanmadan önceki hayatıyla başlıyor. Ragnar ilk başlarda normal bir Viking savaşçısı olmasına rağmen, her zaman büyük hayalleri olan bir adamdır. Savaş tanrısı Odin ile ilgili rüyalar görür ve Odin’in kendisini seçtiğini düşünüyordur. En büyük hayali batıya doğru denize açılmaktır. Ama bu hayali başaracak ne ekipmanı ne de adamı vardır. Bu konuyu reisine açar ama Reis’i tarafından böyle saçma hayalleri kapılmaması için uyarılır. Ragnar da planlarını hayat geçirmek için eli boş durmaz ve hazırlık yapar. En yakın dostu, gemi yapımında usta Floki’ye açık denizde dayanacak bir gemi tasarlatır; kendisi de seferde kendine eşlik edecek savaşçıları bulmak için reisten gizli toplantılar düzenler. Çabaları sonuç veren Ragnar nihayet sefere çıkar ve Reis seferden haberi olmasına rağmen karışmaz; çünkü geri dönemeyeceklerini düşünür…

Vikings dizi oyuncuları ve karakterleri

 • Travis Fimmel – Ragnar Lothbrok, Viking çiftçi ve savaşçı. Keşfedilmemiş İngiltere topraklarına baskın yapmıştır.
 • Katheryn Winnick – Lagertha, Ragnar’ın ilk karısı.
 • Clive Standen – Rollo, Ragnar’ın kardeşi; Bu karakter tarihsel bir kişi olan Rollo’ya dayanmaktadır ve daha sonra İngiltere’yi fethedecek olan Normandiya Dükü Fatih William’ın büyük büyük büyük babasıdır.
 • Jessalyn Gilsig – Siggy, Earl Haraldson’un karısı ve daha sonraları Rollo’nun sevgilisi.
 • Gustaf Skarsgård – Floki, Ragnar’ın arkadaşı olan gemi yapımcısı.
 • George Blagden – Athelstan, Ragnar’ın İngiltere’ye ilk gidişinde ele geçirdiği Anglo-Saxon rahip.
 • Nathan O’Toole (1-2. sezon) ve Alexander Ludwig (2. sezon) – Björn, Ragnar ve Lagertha’nın oğulları.
 • Gabriel Byrne – Earl Haraldson, Kattegat olarak bilinen yerleşim yerinin Earl’ı (kontu). (1. sezon)
 • Alyssa Sutherland – Prenses Aslaug, Ragnar’ın ikinci karısı. Savaşçı bakire olduğunu iddia eden Brynhildr kızı.
 • Donal Logue – Danimarka Kralı Horik
 • Linus Roache – Wessex Kralı Egbert

Vikings dizisini nasıl izleyebilirim?

Vikings dizisini Netflix, Teve2, TLC Tv ve çeşitli internet siteleri üzerinden izleyebilirsiniz.

Vikings dizi müziği – Fever Ray – If I had a heart

Vikings dizi müziği playlist

Müziklist sitemizde yeni bir kategori açarak top müzik listeleri dışında popüler Türkçe ve yabancı dizilerin jenerik müziklerini de ekliyoruz. Dizi müzikleri kategorisi sayesinde sevdiğiniz dizilerin müziklerini kolayca bulabilir ve dinleyebilirsiniz.