Konsantrasyon Müzikleri

Konsantrasyon Müzikleri

Ders çalışırken veya herhangi bir iş yaparken odaklanma sorunu veya konsantrasyon eksikliği yaşayanlar için birbirinden iyi konsantrasyon müzikleri listesini sizler için tek bir sayfada toplayıp paylaşıyoruz. Bu müzikler sayesinde artık bir konuya daha rahat odaklanabileceğinizi düşünüyoruz.

Son yıllarda müziğin bilişsel gelişim, öğrenme ve duygusal kararlılık üzerine etkileri gittikçe daha çok araştırılır oldu. Acaba beyin dalgalarınızı tespit eden bir cihaz bunları birer parametre kabul edip bir tür müziğe dönüştürüp kaydetse ve daha sonra bunu size dinletse nasıl olurdu? ABD’deki Department of Homeland Security’deki araştırmacılar acil durum ekiplerinde çalışan personele yardımcı olmak için “Brain Music” (Beyin Müziği) isimli bir program üzerinde çalışıyorlar. Hedef zorlu şartlarda çalışan insanların stres ve eğitim miktarını artırmadan en iyi seviyede performans sağlamaları. 2 ila 6 dakika uzunluğundaki parçalar genellikle tek bir enstrüman ile seslendiriliyor (piyano). Çeşitli beyin durumlarını yansıtan parçalar daha sonra kategorize edilip çalışanlara sunuluyor. Rahatlatıcı bir parça bir Chopin sonatını andırırken dikkatli bir ruh halini yansıtan parça Mozart’ı anımsatıyor. Rahatlatıcı parçaların stresi azalttığı ve uyku kalitesini artırdığı, dikkate yönelik parçaların ise konsantrasyonu ve karar verme yeteneklerini artırdığı gözlemlenmiş durumda.

Internet ortamında konsantrasyonu arttıran tekniklere baktığımızda müziğin ilk başlarda olduğunu görebilmekteyiz. Genel olarak ders çalışmak için veya işyerinde daha aktif olarak işlere odaklanabilmek için konsantrasyon müzikleri dinlenmektedir. Bu sayfayı ziyaret eden kullanıcılarımızın farklı amaçlar doğrultusunda konsantrasyon müzik arama sonuçları için en iyi müzik listelerini araştırdık ve bu sayfa üzerinde listelemekteyiz.

Konsantrasyon Müzikleri

* Yukarıdaki müzik playlistlerden herhangi birinde eğer sorun görürseniz lütfen sayfamızdaki yorum veya iletişim kısmından bizlere iletin hemen güncelleyelim.

* Sitemizde yer alan müzik listeleri Youtube üzerinden yayınlanmaktadır. Tek tıkla kolayca dinleyebileceğiniz müzik playlistleri sitemiz üzerinden maalesef indirme imkanı bulunmamaktadır. Fakat Arama motoru üzerinden Youtube video indir tarzı sitelerden video linkini yazarak rahatlıkla indirebilirsiniz. Bunun dışında mobil cihazlardaki popüler müzik uygulamalarında “Konsantrasyon Müzik” veya “Concentration Music” tarzı anahtar kelimelerle arama yaparak güncel müzik playlistlere ulaşabilirsiniz.