Uyumadan önce dinlenebilecek şarkılar

Uyumadan önce dinlenebilecek şarkılar

Uyumadan önce yatağınızda çok vakit harcıyorsanız müzik dinlemek size iyi gelebilir. Bazı şarkılar uyumadan önce sizi rahatlatabilir veya uykunuzu getirebilir. Detaylı bir araştırma yaptıktan sonra sizler için Uyumadan önce dinlenebilecek şarkılar listesi oluşturduk.

Özellikle geç saatlerde yatan kişiler genelde kolayca uykuya dalamayabilirler. Geç yatmak veya kolayca uyku moduna geçememek hem alışkanlık hem de bazı sağlık sorunlarının habercisi de olabilir. Uyumadan önce müzik dinlemek ise genelde kafanızdaki olumsuz düşüncelere fazla odaklanmamazı sağlamaktadır. Eğer stresli veya kötü bir gün geçirdiyseniz de o düşüncelerden uzaklaşmanıza yardımcı olmaktadır. Ayrıca gece yolculuklarında daha rahat ve kolayca uyumak için müzik dinlemek faydalıdır.

Aşağıdaki müzik listelerini eklerken sizler için bazı küçük araştırmalar yaptık. Uzmanlara göre uyumadan önce müzik dinlemek bazı durumlarda yarardan çok zarar verebilmektedir. Çünkü bedenimiz uykudayken birçok organımız da bu sayede dinlenmekte ve sağlık açısından vucüdumuz yenilenmektedir. Siz uyurken bile müzik dinlemeye devam ettiğinizde ise kulak ve kulakla bağlantılı organların da devamlı çalışmasına, dinlendirmemesine sebep oluyorsunuz. Bu ilerisi için bazı sorunlara neden olabilmektedir. Bu sebeple genel olarak gece yatmadan önce müzik dinlemeye birşey denilmediği gibi uykunuzun geldiğini hissettiğiniz gibi müziği kapatmanız gerektiğini hatırlatmak istiyoruz.

Gece müzik dinlerken dinlediğiniz platform da son derece önemlidir. Eğer radyo üzerinden müzik dinliyorsanız bu yayının 7/24 devam edeceğini ve sağlık açısından sorun teşkil edebileceğini yukarıdaki paragrafta hatırlatmıştık. Bunun dışında radyo yayınlarında belli saatlerden sonra yayın akışı, türü değişebilmekte ve uykunuzu bölebilmektedir. Bunun dışında bütün gece müzik dahi olsa bir yayını devamlı dinlemek rüyalarınıza kadar etki edebilir. Biz radyo yayınını dinlemekten çok bazı uygulamalar üzerinden podcast tarzı yayınları dinlemenizi veya aşağıda hazırladığımız gibi süresi belli olan Uyumadan önce dinlenebilecek şarkılar listelerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu listeleri aynı zamanda kendiniz de oluşturabilir fakat süre konusunda dikkat etmenizi, kendini tekrar eden özelliği kapatmanızı öneririz.

Uyumadan önce dinlenebilecek şarkılar

* Yukarıdaki müzik playlistlerden herhangi birinde eğer sorun görürseniz lütfen sayfamızdaki yorum veya iletişim kısmından bizlere iletin hemen güncelleyelim.

* Sitemizde yer alan müzik listeleri Youtube üzerinden yayınlanmaktadır. Tek tıkla kolayca dinleyebileceğiniz müzik playlistleri sitemiz üzerinden maalesef indirme imkanı bulunmamaktadır. Fakat Arama motoru üzerinden Youtube video indir tarzı sitelerden video linkini yazarak rahatlıkla indirebilirsiniz. Bunun dışında mobil cihazlardaki popüler müzik uygulamalarında “Motivation Music” veya “Workout Music” tarzı anahtar kelimelerle arama yaparak güncel müzik playlistlere ulaşabilirsiniz.