Yoga Müzikleri

Yoga Müzikleri

Hint kökenli bir meditasyon ya da terapi tekniği olan Yoga, temelinde bireyin bedensel ve ruhsal bütünlüğünü sağlamak amacı yatar. Yoga yaparken dinleyebileceğiniz birbirinden iyi ve güzel yoga müzikleri listesi sizler için tek bir sayfa altında paylaşıyoruz.

Kendinizi, vücudunuzu ve ruhunuzu rahatmak, dinlendirmek ve mutlu etmek için yapabileceğiniz en güzel şeylerden biri yoga. Yoga vücudumuza esneklik, daha güçlü kas yapısı, kıkırdak ve eklem sağlığı, kemik sağlığı, daha hızlı kan akışı, kalp sağlığı, kan şekerini düşürmek gibi faydalar sağlarken, ruha da mutluluk, huzur, dinginlik, denge, motivasyon sağlar.

Nefes alıp vermeden harekete kadar öğrenilmesi sabır ve zaman isteyen yogada özel müzikler kullanılmaktadır. Daha çok rahatlama terapisi başlığı altında rastlanan Yoga müziği, terapi ya da meditasyon müzikleri içinde en başta gelenlerdendir. Aynı zamanda Hint kökenli klasik müzik olarak da kabul edilen yoga ve meditasyon müziklerinde temel amaç, bireyi sakinleştirmektedir.

Yoga müzikleri sadece psikolojik bir takım etkiler yapmakla kalmamakta, bireyin fiziki olarak da kendini dinlenmiş hissetmesine yol açmakta, zihni boşaltarak, kişinin zihinsel olarak da rahatlamasını sağlamaktadır. Yoga müzik yolu ile bireyin zihinsel, fiziksel ve ruhsal olarak bütünlüğe dolayısıyla tam bir ruh ve beden sağlığına kavuşması önemli rol oynamaktadır.

Yoga için şarkı listesi

01. Planet – Kitaro 

02. Sleeping Woman – Luis Perez 

03. Peace Through Kindness – Nawang Khechog 

04. Claire De Lune – Debussy

05. Dawn Of A Forest – Shinui 

06. 40800 – Yu-Xiao Guang

07. Rune – Dave Eggar 

08. Stream – Kitaro

Yoga müzikleri

Eğer yogaya ilgi duyuyorsanız evinizde sizi kimsenin rahatsız edemeyeceği, sadece kendiniz ile baş başa kalacağınız bir alan hazırlayarak temel yoga hareketlerini uygulayabilirsiniz. Yogayı sessiz bir ortamda yapabileceğiniz gibi, uygun yoga ve meditasyon müzikleri ile de yapabilmeniz mümkün.

* Yukarıdaki müzik playlistlerden herhangi birinde eğer sorun görürseniz lütfen sayfamızdaki yorum veya iletişim kısmından bizlere iletin hemen güncelleyelim.

* Sitemizde yer alan müzik listeleri Youtube üzerinden yayınlanmaktadır. Tek tıkla kolayca dinleyebileceğiniz müzik playlistleri sitemiz üzerinden maalesef indirme imkanı bulunmamaktadır. Fakat Arama motoru üzerinden Youtube video indir tarzı sitelerden video linkini yazarak rahatlıkla indirebilirsiniz. Bunun dışında mobil cihazlardaki popüler müzik uygulamalarında “Yoga Music” veya “Yoga Müzik” tarzı anahtar kelimelerle arama yaparak güncel müzik playlistlere ulaşabilirsiniz.